Almanya öğrenim vizesi

ALMANYA 'DA ÖĞRENİM VİZESİ

Birkaç haftalık işlem süresi göz önünde tutularak, başvurunun mutlaka yüksek öğrenimin başlangıcına yetişecek şekilde, zamanında yapılması gereklidir. Konsolosluk randevu sistemi ile işlem yapmaktadır. (Randevunuzu biz alabiliriz.)

Aşağıda belirtilen belgelerin hem asıllarının hem fotokopilerinin ibraz edilmesi gereklidir.

* Öğrenim ve geçim giderlerinin finansmanına ilişkin belgeler

 * Alman dilinde eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru sahibinin tarafından imzalanmış iki adet başvuru formu  (vize başvuru formu hatasız olarak tarafımızdan doldurulmaktadır.)

*3 adet biyometrik özelliklere uygun vesikalık resim (6 aydan eski ve bilgisayar baskısı olmamalı) (Biyometrik vesikalık tarafımızdan çekilmektedir.)

* En az bir yıl geçerli T.C. Pasaportu. Pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve en az iki boş sayfası olmalı

* Tam Tekmil “Vukuatlı nüfus kayıt örneği”. Nüfus kayıt örneğinde özellikle "Düşünceler" bölümünün eksiksiz doldurulmuş olduğuna, anne baba, tüm kardeş ve çocukların belirtili olduğuna lütfen dikkat ediniz.

* Anne babaya ait ikametgâh belgesi

* Okuldan mezun olduktan sonra yapılan işler hakkında belgeler

*Almanya`daki öğrenim için üniversiteye giriş hakkı veren belgeler:- Almanya`daki üniversitenin başvuru teyidi (Bewerberbestätigung) ya da kabul belgesi (Zulassungsbescheid) veya İki veya dört yıllık eğitim süresini gösteren Türkiye`deki üniversiteye ait kayıt belgesi ya da diploma

 Transkript

* Garantörlük belgesi (Eğitim süresi boyunca masraflarınızın nasıl karşılanacağına ilişkin belge) 

* Sadece dört yıllık bir bölümün kazanıldığını gösteren ÖSS-Sonuç Belgesi veya iki yıllık ön lisans öğreniminin bitirilmiş olmasıyla Almanya`da üniversiteye kayıt olunabilir. Üniversiteye giriş hakkı veren belge Almanya`da bu tür belgelerin incelemesini yapan makam (ör. Eğitim Bakanları Konferansı) tarafından da incelenebilir. Bununla ilgili Almanya`daki her üniversiteden bilgi edinebilirsiniz.

* Öğrenim görülecek üniversitenin hangi şehirde bulunduğuna, okunacak bölüm, öğrenim programı ve fakülte hakkında bilgiler

* Dört yıllık bölümün kazanıldığını gösteren ÖSS Sınav Sonuç Belgesi

* Vize verildikten sonra en az 30.000 Avro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli yurtdışı Sağlık sigortası yaptırılmalı. Bu sigorta Almanya`da öğrenci sigortası (kayıt yaptırırken ibraz edilecek) (Söz konusu seyahat sigortası tarafımızdan yapılmaktadır.)

Üniversite öğreniminden önce Almanya`da yoğunlaştırılmış bir dil kursuna katılmak istiyorsanız,

 

  • Almanya`da yoğunlaştırılmış dil kursu vizesi hakkında bilgi notu“`na göre de gerekli belgeleri ibraz etmeniz gerekir.
             Bambi Tur Tüm Hakları Saklıdır.                                               Design by İWA